fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit – stopnie. Sprawdź, jak rozwija się pomarańczowa skórka

Strona główna » Blog » Cellulit – stopnie. Sprawdź, jak rozwija się pomarańczowa skórka

Stopnie cellulitu wskazywać mogą na to, jak bardzo jest on zaawansowany. To właśnie dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób się on rozwija oraz dlaczego po przekroczeniu pewnego stopnia, jest znacznie trudniej go usunąć. Fazy cellulitu zostały podzielone na cztery stopnie, co znacznie ułatwia ich rozpoznanie.

Cellulit –  stopnie, dzięki którym łatwiej rozpoznać poszczególne fazy cellulitu

Fazy cellulitu zostały oficjalnie podzielone na cztery stopnie, dzięki czemu łatwiej je zdefiniować i rozpoznać. Są to:

  • pierwszy stopień cellulitu – mało zaawansowany,
  • drugi stopień cellulitu – średnio zaawansowany,
  • trzeci stopień cellulitu – zaawansowany,
  • czwarty stopień cellulitu – bardzo zaawansowany.
Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
SERUM DO BODY WRAPPINGU ZE SPRAWDZONYM SKŁADEMZAMÓW

Cellulit- stopnie oraz ich charakterystyka

Warto poznać ich charakterystykę, aby lepiej móc poznać cellulit. Stopnie znacząco pomagają podjąć leczenie. Oczywiście wszystkie te fazy cellulitu różnią się między sobą, zarówno zaawansowaniem, jak i położeniem. Warto omówić je, aby mieć świadomość, jak leczyć można cellulit. Stopnie mają tutaj na to ogromny wpływ. Wymieniając fazy cellulitu, pierwszą jest ta mało zaawansowana. Spowodowana może być ona wieloma czynnikami, między innymi brakiem ruchu, zaburzeniami hormonalnymi, czy złą dietą. Rozwija się dość powoli i nie jest zbytnio widoczna. Objawia się drobnymi grudkami, które widoczne są po mocnym ściśnięciu skóry. Obszar występowania to uda, biodra i brzuch. Czasem także pośladki i ramiona. Cellulit w tej fazie utrzymuje się dość długo, zdarza się, że nawet kilka lat.

Przeczytaj artykuł na temat ćwiczeń na cellulit:
https://vialisebodywrapping.pl/cwiczenia-na-cellulit-czy-za-ich-pomoca-mozna-wygladzic-skore/

Drugą fazą jest faza średnio zaawansowana. Jest to już stopień bardziej widoczny. Można go zauważyć na przykład po napięciu mięśni. Grudki stają się większe. W takiej fazie cellulit także może utrzymać się dość długo.

Trzecia faza, czyli zaawansowana, sprawia, iż grudki i nierówności są widoczne nawet bez ściskania skóry. Mogą powodować także ból. Jest to jedna z gorszych postaci cellulitu.

Fazą ostatnią jest postać bardzo zaawansowana. Skóra jest pofałdowana, wiotka, a po dotknięciu grudek, stają się one bolesne. Jest to faza, którą bardzo trudno wyleczyć. Nierówności mogą być wyczuwalne nawet przez ubranie, co często powoduje dyskomfort i znacząco obniża komfort codziennego funkcjonowania. Jest to też faza, która trwać może już zawsze, ponieważ cellulit jest na tyle zaawansowany, iż jedynie mogą powiększać się obszary przez niego zajęte.

Cellulit i jego stopnie

Cellulit- stopnie i postępowanie

Wiadomo już, jak dokuczliwy jest cellulit. Stopnie, które go określają, pomagają na lepsze poznanie problemu i wdrążenie dobranego leczenia. Należy jednak wiedzieć, że im później się je rozpocznie, tym trudniej usunąć jego objawy. W ostatniej fazie cellulitu skóra jest już tak wiotka i pofałdowana, że leczenie oraz odpowiednia pielęgnacja mogą trwać bardzo długo. To dlatego tak ważne jest, aby podjąć działanie, gdy fazy cellulitu nie są jeszcze tak zaawansowane. W tym przypadku im wcześniej, tym lepiej.

W fazie zaawansowanej, warto skorzystać z zabiegów wykonywanych przez profesjonalne salony kosmetyczne, które działają nawet na głębokie warstwy skóry. W fazie średnio zaawansowanej pomogą odpowiednie masaże oraz kosmetyki o naturalnym składzie. Faza mało zaawansowana wymaga odpowiednich ćwiczeń, diety oraz kosmetyków, ponieważ na tym etapie, spokojnie można przywrócić skórze zdrowy wygląd.

Fazy cellulitu, z całą pewnością pozwalają lepiej przygotować się do walki z cellulitem oraz określić jego zaawansowanie. To właśnie dzięki nim można dobrać odpowiednie produkty i tym samym, przywrócić skórę do gładkości i perfekcji.


Bibliografia

1. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
2. Bissoon L., The Cellulite Cure, 2006
3. Gajewczyk M, Wilczyńska K., Zmiany cellulitowe. Część I – etiologia i profilaktyka, 2011
4. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995

20 głosów

Komentarze

Marlena - 2022-05-09 16:00:46

Pierwsze slysze ze cellulit stopnie ma jakies :O Jakbym miala sie przyrownac to pewnie bym byla na poziomie III. I tak jest lepiej przez vialise i tez cwiczenia + diety.

malagatikitaki743 - 2020-02-21 13:00:27

Nie spodziewałam się, że cellulit ma aż tak wiele stopni. Jak więcej czytam na temat cellulit tym bardziej zaczynam dostrzegać, że to dosyć skomplikowana sprawa i aby prawidłowo stosować kurację body wrappingiem czy to innym sposobem pierw należy go odpowiednio zidentyfikować.

kiwi - 2020-02-17 18:49:49

@srebrzysta258 zazdroszczę. Ja obecnie próbuje zredukować mój cellulit na pupie i udach. Nie powiem trochę się zapuściłam :D. Teraz gdy znam dokładne stopnie cellulit wiem w jakiej sytuacji się znajduje. Będę się starać ze wszystkich sił aby go skutecznie zredukować:)

srebrzysta258 - 2020-02-15 14:45:31

Z tego co widzę to dopiero mam pierwszy stopień cellulitu, więc raczej nie mam co się przejmować i szybko go usunę body wrappingiem ^^

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊