fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zabiegi na cellulit – kiedy warto z nich korzystać?

Strona główna » Blog » Zabiegi na cellulit – kiedy warto z nich korzystać?

Zabiegi na cellulit to bezsprzecznie najbardziej efektywny sposób na walkę z tą dolegliwością. Dają najwyraźniejsze rezultaty w najkrótszym czasie, a w przypadku zaawansowanych zmian, stanowią wręcz jedyne rozwiązanie, dzięki któremu mamy szansę całkowicie pozbyć się pomarańczowej skórki. Najważniejszą zasadą jest wybór odpowiedniego miejsca. Powinien to być profesjonalny gabinet, w którym doświadczony personel nie tylko prawidłowo wykona zabiegi, ale również dobierze optymalny plan kuracji.

Kiedy wykonuje się zabiegi na cellulit?

Cellulit zabiegi

Icoone – skuteczny zabieg na cellulit

Zabiegi kosmetyczne na cellulit wykonuje się najczęściej u osób z zaawansowanymi zmianami (w trzeciej fazie cellulitu) – gdyż wtedy domowe metody nie dają już zadowalających rezultatów. Można przeprowadzić je także na wcześniejszym etapie, jeżeli chcemy, przyśpieszyć cały proces i nie czekać na rezultaty stosowania kremów oraz diety.

Powstawanie cellulitu dzieli się na trzy fazy. Pierwsza z nich jest łatwa do przeoczenia, ponieważ wówczas zmiany widoczne są tylko, gdy mocno chwycimy fałd skóry w palce. Wtedy należy zacząć od stosowania dobrych kremów, diety i aktywności fizycznej. W drugiej fazie cellulit widoczny jest w niektórych sytuacjach – gdy powodujemy ucisk obszaru dotkniętego cellulitem. W trzecim etapie pomarańczowa skórka jest widoczna przez cały czas. Wówczas nie usuniemy jej całkowicie za pomocą kremu, czy ćwiczeń. Właśnie wtedy najczęściej stosuje się zabiegi zwalczające cellulit.

Najbardziej skuteczne zabiegi na cellulit

W zakresie walki z cellulitem do dyspozycji mamy szereg zabiegów o różnej intensywności. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej placówki, w której wykwalifikowany zespół indywidualnie dobierze najlepszy plan zabiegowy.

Redukcja cellulitu możliwa jest podczas takich zabiegów, jak:

  • Venus Legacy: jest to zabieg na cellulit polegający na wykorzystaniu fal radiowych. W ten sposób rozbijane są komórki tłuszczowe, których usunięcie jest jeszcze łatwiejsze dzięki drenażu limfatycznemu, który pobudza limfę do krążenia,
  • Icoone: to doskonały sposób na nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu. Wykorzystano tu podciśnieniowe rolki, które nie tylko przyśpieszają proces lipolizy, ale też stymulują mikrokrążenie oraz usuwanie toksyn z tkanek, można również skorzystać z Icoone Laser – to masaż pod ciśnieniem połączony z mocą światła LED dla uintensywnienia efektów,
  • Cellu M6 – Endermologia: są to zabiegi na cellulit, które porównać można do intensywnego masażu. Specjalna głowica zasysa fałd skóry, a następnie ugniata go, co pobudza rozbijanie grudek tłuszczu,
  • Pollogen Legend: to nowoczesny sprzęt, za pomocą którego wykonuje się usuwanie cellulitu – podczas zabiegów Maximus. Sekretem skuteczności jest działanie na czterech poziomach tkanek, dzięki czemu redukowane są grudki tłuszczu, a także usuwa się nadmiar toksyn.

Przeciwwskazania do zabiegów na cellulit

Choć wymienione powyżej zabiegi nie są inwazyjne i są bezpieczne, to zawsze istnieją pewne przeciwwskazania. W dobrej placówce standardem powinny być specjalne konsultacje przed zabiegami, podczas których specjalista upewnia się, że nie występują żadne przeciwwskazania. Przy zabiegach na cellulit najczęstsze przeciwwskazania to:

  • choroby skóry,
  • nowotwory,
  • stany zapalne skóry,
  • infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
  • ciąża i karmienie piersią,
  • wszelkie uszkodzenia skóry (np. skaleczenie).

Odpowiednia pielęgnacja skóry i profilaktyka

Zabiegi nigdy nie zastępują stosowania odpowiednich kosmetyków oraz diety, a jedynie je uzupełniają. Decydując się na skorzystanie z oferty profesjonalnej kosmetologii nie możemy zapominać o codziennym stosowaniu kremów (np. Vialise), o zdrowej diecie oraz regularnej aktywności. W przeciwnym razie sami będziemy niszczyć efekty uzyskane w gabinecie. Rezultaty zabiegów nie będą tak spektakularne, a co gorsza – cellulit najprawdopodobniej powróci. Takie rozwiązanie to dodatkowe, intensywne wsparcie w trudnej walce z cellulitem, ale punktem wyjściowym jest zawsze odpowiednia pielęgnacja.

Pamiętać należy zawsze, że profilaktyka jest najważniejsza. Jeśli więc nie masz problemów z cellulitem lub jest on w I/II fazie – korzystaj z domowych zabiegów pielęgnacyjnych jak body wrapping z zastosowaniem Vialise Body Wrapping.

Podsumowanie

Zabiegi na cellulit to świetne rozwiązanie dla osób, u których domowe metody walki z tą przypadłością nie dają zadowalających efektów lub chcą znacznie przyśpieszyć proces usuwania cellulitu. Warto pamiętać, że w przypadku takich zabiegów zawsze wykonuje się je w seriach, a więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.


Bibliografia

1. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
2. Bruce E. Katz, Modelowanie sylwetki, 2012.
3. Fiałkowska I., Kulis A., Chitryniewicz J., Ocena wpływu serii 10 zabiegów terapii próżniowej na redukcję cellulitu i modelowanie sylwetki ciała, 2014

1 głosów

Komentarze

duza_syrenka - 2019-08-02 21:17:30

Mi na szczęscie poki co starczaly po prostu domowe zbiegi, fiety, aktywnosc fizyczna, te sprawy. Niemniej jak juz bede stara i leniwa to pewnie sprawdze jakis zabieg na cellulit, hehe.

I am avocadoo - 2019-05-25 09:14:27

Ten Venus Legacy mi sie gdzies obil o uszy, ale nie slyszalam nic o tych pozostalych zabiegach zwalczajacych cellulit. A ten Pollogen brzmi naprawde ciekawie jezeli chodzi o sposob dzialania i mysle, że ogolnie w praniu moglby wypasc najlepiej jezeli chodzi o moje oczekiwania od zabiegu.

Ewa - 2019-05-14 18:01:46

Ech, gdyby usuwanie cellulitu bylo takie proste, że myk i po robocie, przynajmniej zabiegi sie do tego jako tako zbliżają. Ja robilam sobie takie w zeszlym roku i nie powiem, bardzo mi sie podobaly efekty i na pewno byly warte swojej, nieco wysokiej, ceny.

Polina Rex - 2019-04-28 13:06:25

Ta endermologia brzmi ciekawie i widze, że u mnie w miescie też jest, w sumie po wakacjach chyba wyprobuje :)

Kup teraz
Vialise Body Wrapping

Zamów
149 zł
Cena standardowa:
259 zł

Najnowsze wpisy

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h