fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit u mężczyzn – czy jest możliwy?

Strona główna » Blog » Cellulit u mężczyzn – czy jest możliwy?

Cellulit u mężczyzn w zasadzie nie występuje. To, co więc dla kobiet jest wręcz utrapieniem oraz powodem do ogromnych kompleksów, panów omija z daleka. I chociaż obie grupy mogą mieć kłopot z nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, to problem w postaci charakterystycznej pomarańczowej skórki objawia się wyłącznie u płci żeńskiej. Znaczącą funkcję pełnią tutaj hormony, ale istotna jest także różnica w budowie skóry czy tkanek.

Cellulit u mężczyzn – estrogeny vs testosteronCellulit u panów

Cellulit u mężczyzn blokowany jest przede wszystkim przez odmienną od kobiet gospodarkę hormonalną.  Panowie w swoim organizmie mają dużo niższy poziom estrogenów, które w znaczącym stopniu odpowiadają za powstawanie nieestetycznych wgłębień na skórze.

Trzeba mieć świadomość, iż żeński hormon:

  • nieustannie pobudza syntezę tłuszczów, a hamuje ich rozkład,
  • powoduje wzrost ilości płynu w przestrzeniach międzykomórkowych i tym samym tworzy obrzęki,
  • przyczynia się również do zaburzeń w mikrokrążeniu, zwiększając przepuszczalność naczyń oraz zmniejszając napięcie żył.

To wszystko powoduje, że skóra kobiet jest naturalnie słabsza w walce z cellulitem. W przypadku mężczyzn, dominujący u nich testosteron stymuluje oraz powstrzymuje nagłe skoki żeńskich hormonów, dzięki czemu skutecznie przeciwdziała występowaniu wyżej wymienionych zjawisk. Męski hormon jest zatem solidną tarczą w obronie przed wystąpieniem cellulitu na ich skórze.

Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
SPRAWDZONY SPOSÓB NA CELLULIT U MĘŻCZYZN I KOBIETZAMÓW

Cellulit u mężczyzn a uwarunkowania biologiczne

Cellulit u mężczyzny nie wystąpi także z uwagi na uwarunkowania biologiczne. W skrócie – ciało mężczyzny  jest nieprzystosowane do zajścia w ciążę. Tym samym, jego skóra utrzymuje się bardziej napięta przez dłuższy okres życia. Z kolei u kobiet, włókna sprężyste oraz kolagenowe są luźniej splecione i ułożone poziomo, dlatego też łatwiej dochodzi do dysproporcji pomiędzy tkanką tłuszczową a łączną, a już zwłaszcza w okresie ciąży.

Przeczytaj artykuł o domowych sposobach na cellulit:
https://vialisebodywrapping.pl/domowe-sposoby-na-cellulit/

Należy również dodać, że panowie mają także mniejszy problem z tłuszczem gromadzącym się bezpośrednio pod skórą – w ich przypadku tłuszcz osadza się na narządach wewnętrznych (tzw. tłuszcz trzewny). Z kolei u pań gromadzony jest on w okolicach ud, bioder, pośladków czy brzucha, co dodatkowo przyśpiesza proces powstawania cellulitu.

Cellulit u mężczyzn – wpływ genetyczny

Cellulit u mężczyzn nie występuje także ze względów genetycznych. To kobiety, które z natury są bardziej narażone na powstawanie cellulitu, będą przekazywały tę skłonność swoim dzieciom. Jest więc bardzo duże ryzyko, że jeśli mama w przeszłości lub obecnie zmaga się z pofałdowaną powierzchnią skóry, to niestety, prawdopodobnie ten sam problem wystąpi u jej córki. Znacznie może mieć również dziedziczna skłonność do gromadzenia tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. W przypadku mężczyzn taka tendencja nie występuje.

Jak widać, cellulit jest wyłącznie przypadłością wśród kobiet i w wielu przypadkach nieuniknioną. Trudno jest bowiem wpłynąć na zachowania genów lub stymulację gospodarki hormonalnej. Mężczyźni ze względu na silną pracę testosteronu nie muszą martwić się o występowanie wspomnianego problemu na ich skórze.


Bibliografia

1. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
3. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001

6 głosów

Komentarze

Arti - 2022-09-22 09:59:11

Cóż, dobrze że nawet jeżeli istnieje wpływ genetyczny to nadal można o siebie odpowiednio zadbać mają cellulit...

Caroline - 2021-11-10 12:54:46

A czemu by miały nie działać na mężczyzn? Skóra to skóra. To, że mężczyźni mają mniej cellulitu to wynik hormonów. Zdecydowanie warto się smarować body wrappingiem vialise 1-2 w tyg. czy nolicell codziennie.

Wysocka - 2021-11-09 15:43:15

Kosmetyki są w stanie jakoś zadziałać też na męską skórę?

rosse - 2021-01-03 23:09:34

Podobno estrogen pomaga, ale jednak ja bym wolała pozostać w przypadku mojego męża przy dbaniu o dietę, ruchu, smarowaniu się itp.

Granma - 2020-11-12 14:03:25

Mój tata i jego rodzina ogólnie zawsze miała problem z cellulitem u mężczyzn wpływała genetyka na to i było to normalne, nikt nie patrzył na to w zły sposób

Zainnas - 2020-11-11 19:34:05

nie słyszałam jeszcze o tym, że cellulit u mężczyzn również wychodzi, nie widziałam jeszcze takiego na plaży ani na ulicy

anonsja - 2020-11-07 10:59:20

Jestem pewna że cellulit u mężczyzn uwarunkowany biologicznie to najważaniejsza przyczyna przy powstaniu

wiśna67 - 2020-02-05 15:15:58

To czy cellulit powstanie zależy tylko i wyłącznie od naszej genetyki i takie jest moje zdanie.

SylwiaPPP - 2020-02-01 20:17:07

Pierwsze słyszę, aby mężczyzna miał cellulit. Tego właśnie zawsze zazdrościłam płci przeciwnej, że oni ile by nie tyli to cellulitu mieć nie będą szczęściarze

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊