fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit w ciąży – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć.

Strona główna » Blog » Cellulit w ciąży – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć.

Cellulit w ciąży stanowi problem natury kosmetycznej i wizualnej. Kobiece ciało w tym czasie z zmienia się z niesłychaną szybkością, niestety często pojawiają się przy tym niepożądane objawy, do których należą m.in. rozstępy i właśnie cellulit. Co więcej, pojawia się on u kobiet, które wcześniej zupełnie go nie znały, a te, które się z nim borykały skarżą się na nasilenie zmian.

Dlaczego powstaje cellulit w ciąży?

Cellulit w ciąży bywa uciążliwy dla przyszłych mam, ale co tak naprawdę dzieje się z organizmem kobiety w czasie ciąży, że dochodzi do tego typu zmian? Wszystkiemu winne są hormony. To duża ilość estrogenów sprawia, ze ścianki naczyń krwionośnych i limfy są bardziej przepuszczalne, a ich zawartość zaczyna przenikać do przestrzeni komórkowej w tkance podskórnej.

W ten sposób dochodzi do obrzęków, które z kolei powodują ucisk w sąsiednich tkankach. W rezultacie zaburza się mikrokrążenie, tracą na tym komórki tłuszczowe, gdyż krew nie dostarcza im odpowiedniej ilości tlenu, a dodatkowo odprowadza z nich za mało produktów przemiany materii. Nieestetyczne grudki na skórze to właśnie tłuszcz zgromadzony w tym procesie wokół tkanek tłuszczowych.

Cellulit w ciąży – jak zapobiegać.

Cellulit w ciąży jest najczęściej już zaistniałym faktem, jednak można, jeszcze przed okresem ciąży, pomyśleć o tym jak nie dopuścić do jego wystąpienia. Istotne są ogóle wskazania dotyczące zdrowego stylu życia.Cellulit podczas ciąży.

W profilaktyce cellulitu pomoże:

  • właściwa, zbilansowana dieta,
  • aktywność fizyczna,
  • nawilżanie skóry zewnętrznie, właściwie dobranymi kosmetykami
  • i wewnętrznie, przyjmowaniem odpowiedniej ilości płynów,
  • stosowanie masaży wzmacniających stawy, mięśnie, miednice i brzuch.

Powyższe zabiegi pozwolą przegotować kobiece ciało tak, by mogło sobie radzić z bieżącymi wyzwaniami pojawiającymi się w okresie ciąży.

Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
AKTYWNE SERUM DO BODY WRAPPINGU ZAMÓW

Cellulit w ciąży – jak z nim walczyć?

Cellulit w ciąży nie jest niebezpieczny, jednak niebezpieczna może okazać się walka z nim. Ciąża to czas, w którym powinna być zachowana szczególna ochrona. Tak, jak nie można bez zgody  lekarza przyjmować leków, które mogłyby zaszkodzić mamie i maleństwu, tak samo nie wszystkie kremy, maści i kosmetyki na cellulit sprawdzą się w tym okresie. Najlepiej przed zastosowaniem specyfiku udać się do lekarza i zapytać o możliwość jego zastosowania. Należy zabrać ze sobą skład kosmetyku, by lekarz mógł się z nim zapoznać.

Cellulit w ciąży można bezpiecznie zwalczać naturalnymi sposobami. Podobnie, jak przed okresem ciąży należy pić odpowiednią ilość płynów, najlepiej około 2,5 litra wody dziennie oraz podejmować dopasowaną do sytuacji aktywność fizyczną, odpowiednie ćwiczenia może zalecić lekarz.

Jak usunąć cellulit po ciąży?

Cellulit po ciąży jest łatwiej zwalczyć niż w trakcie jej trwania, gdyż można wysunąć przeciwko niemu większy arsenał broni. Zaleca się wtedy używać kremów antycellulitowych, które są tak skomponowane, by jak najprecyzyjniej uderzyć w źródło problemu. Aby wzmocnić działanie specyfików dobrze jest stosować zabieg body wrapping, który podwyższając temperaturę ciała i zwiększając krążenie tkankach, powoduje lepsze wchłonięcie kosmetyków.


Bibliografia

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
3. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008

7 głosów

Komentarze

kawia187 - 2019-10-03 18:46:01

W moim przypadku cellulit akurat zmniejszył się po porodzie, ale żeby całkowicie się go pozbyć musiałam zużyć chyba z tonę kremu na cellulit i być cierpliwa przez ponad 5 miesięcy ;d.

czika - 2019-09-26 16:24:20

Gdzieś czytałam, że świetnym sposobem na radzenie sobie z cellulitem podczas ciąży jest wykonanie peelingu z kawy. Kofeina jest zazwyczaj w dobrych kremach na cellulit. Pomaga ona w zwalczaniu cellulitu, poprawia krążenie oraz wygładza skórę.

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊