fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit w ciąży – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć.

Strona główna » Blog » Cellulit w ciąży – wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć.

Cellulit w ciąży stanowi problem natury kosmetycznej i wizualnej. Kobiece ciało w tym czasie z zmienia się z niesłychaną szybkością, niestety często pojawiają się przy tym niepożądane objawy, do których należą m.in. rozstępy i właśnie cellulit. Co więcej, pojawia się on u kobiet, które wcześniej zupełnie go nie znały, a te, które się z nim borykały skarżą się na nasilenie zmian.

Dlaczego powstaje cellulit w ciąży?

Cellulit w ciąży bywa uciążliwy dla przyszłych mam, ale co tak naprawdę dzieje się z organizmem kobiety w czasie ciąży, że dochodzi do tego typu zmian? Wszystkiemu winne są hormony. To duża ilość estrogenów sprawia, ze ścianki naczyń krwionośnych i limfy są bardziej przepuszczalne, a ich zawartość zaczyna przenikać do przestrzeni komórkowej w tkance podskórnej.

W ten sposób dochodzi do obrzęków, które z kolei powodują ucisk w sąsiednich tkankach. W rezultacie zaburza się mikrokrążenie, tracą na tym komórki tłuszczowe, gdyż krew nie dostarcza im odpowiedniej ilości tlenu, a dodatkowo odprowadza z nich za mało produktów przemiany materii. Nieestetyczne grudki na skórze to właśnie tłuszcz zgromadzony w tym procesie wokół tkanek tłuszczowych.

Cellulit w ciąży – jak zapobiegać.

Cellulit w ciąży jest najczęściej już zaistniałym faktem, jednak można, jeszcze przed okresem ciąży, pomyśleć o tym jak nie dopuścić do jego wystąpienia. Istotne są ogóle wskazania dotyczące zdrowego stylu życia.Cellulit podczas ciąży.

W profilaktyce cellulitu pomoże:

  • właściwa, zbilansowana dieta,
  • aktywność fizyczna,
  • nawilżanie skóry zewnętrznie, właściwie dobranymi kosmetykami
  • i wewnętrznie, przyjmowaniem odpowiedniej ilości płynów,
  • stosowanie masaży wzmacniających stawy, mięśnie, miednice i brzuch.

Powyższe zabiegi pozwolą przegotować kobiece ciało tak, by mogło sobie radzić z bieżącymi wyzwaniami pojawiającymi się w okresie ciąży.

Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
AKTYWNE SERUM DO BODY WRAPPINGU ZAMÓW

Cellulit w ciąży – jak z nim walczyć?

Cellulit w ciąży nie jest niebezpieczny, jednak niebezpieczna może okazać się walka z nim. Ciąża to czas, w którym powinna być zachowana szczególna ochrona. Tak, jak nie można bez zgody  lekarza przyjmować leków, które mogłyby zaszkodzić mamie i maleństwu, tak samo nie wszystkie kremy, maści i kosmetyki na cellulit sprawdzą się w tym okresie. Najlepiej przed zastosowaniem specyfiku udać się do lekarza i zapytać o możliwość jego zastosowania. Należy zabrać ze sobą skład kosmetyku, by lekarz mógł się z nim zapoznać.

Cellulit w ciąży można bezpiecznie zwalczać naturalnymi sposobami. Podobnie, jak przed okresem ciąży należy pić odpowiednią ilość płynów, najlepiej około 2,5 litra wody dziennie oraz podejmować dopasowaną do sytuacji aktywność fizyczną, odpowiednie ćwiczenia może zalecić lekarz.

Jak usunąć cellulit po ciąży?

Cellulit po ciąży jest łatwiej zwalczyć niż w trakcie jej trwania, gdyż można wysunąć przeciwko niemu większy arsenał broni. Zaleca się wtedy używać kremów antycellulitowych, które są tak skomponowane, by jak najprecyzyjniej uderzyć w źródło problemu. Aby wzmocnić działanie specyfików dobrze jest stosować zabieg body wrapping, który podwyższając temperaturę ciała i zwiększając krążenie tkankach, powoduje lepsze wchłonięcie kosmetyków.


Bibliografia

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
3. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008

7 głosów

Komentarze

Milena - 2022-07-06 22:38:21

Im więcej zrobić się przed i podczas ciązy tym mniej pracy nas będzie kosztowały działania po tym okresie

Izabela - 2022-07-05 22:54:58

Ewentualnie odczekać i zainteresować się tym jak usunąć cellulit po ciąży, bo wtedy ten arsenał jest znacznie szerszy

Dorota - 2022-07-05 17:45:22

Tutaj się zgadzam. Najlepiej skład sobie jakoś zapisać, wydrukować i się z lekarzem prowadzącym ciąże skonsultować czy mozna akurat tego uzywać

Gabrysia094 - 2022-07-05 06:58:40

Niektóre kremy na pewno mozna używać. Im bardziej naturalny tym lepiej, ale w tym zakresie i tak trzeba się skonsultować zawsze

Czarna94 - 2022-07-04 08:15:00

A jak cellulit w ciąży się jednak pojawi to istnieją jakieś bezpieczne sposoby jak z nim walczyć?

Weronika - 2022-07-03 23:19:17

Koniecznie warto też zrobić wszystko żeby skóra była naj najbardziej nawilżona. Zdecydowanie kremy antycellulitowe i peeling będą w cenie i pomogą

Karolina - 2022-07-03 22:16:48

Tak ja to zawsze wygląda zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna i zawsze nasza skóra i organizm lepiej zniesie ten okres

Dagmara - 2022-07-03 10:02:14

To da się w takim razie ten cellulit w ciąży jakoś łagodzić, niwelować. Czy dopiero po ciąży można myśleć jak go usunąć? A może jest sposób na to jak zapobiegać.

Lusi_wu - 2022-07-01 19:08:20

To chyba rozstępy na tej zasadzie działają, a w przypadku każdego cellulitu bardzo duże znaczenie mają hormony, więc jak w okresie ciąży w tej płaszczyźnie zachodzą jakieś zmiany to logiczne że cellulit powstaje lub się nasila

Paula192 - 2022-07-01 19:01:08

Ja zawsze myślałam, że to dlaczego powstaje cellulit w ciąży jest zależne od rozciągania się skóry nadmiernego

kawia187 - 2019-10-03 18:46:01

W moim przypadku cellulit akurat zmniejszył się po porodzie, ale żeby całkowicie się go pozbyć musiałam zużyć chyba z tonę kremu na cellulit i być cierpliwa przez ponad 5 miesięcy ;d.

czika - 2019-09-26 16:24:20

Gdzieś czytałam, że świetnym sposobem na radzenie sobie z cellulitem podczas ciąży jest wykonanie peelingu z kawy. Kofeina jest zazwyczaj w dobrych kremach na cellulit. Pomaga ona w zwalczaniu cellulitu, poprawia krążenie oraz wygładza skórę.

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊