Cellutit a cellulitis – dlaczego warto znać różnice?
Strona główna » Blog » Cellutit a cellulitis – dlaczego warto znać różnice?
Cellulit a cellulitis czym są i jak je rozróżnić? Wiele osób używa tych słów zamiennie, jest to bardzo powszechnie występujący błąd. Niewiele osób zdaje są sprawę, że tak naprawdę są to dwa całkiem różne terminy, oznaczające coś zupełnie innego. Poniższy artykuł ma na celu pokazanie z jak bardzo różnymi terminami mamy do czynienia, jakie są podstawowe różnice pomiędzy cellulitem a cellulitisem oraz spróbujemy dowiedzieć się od czego zaczął się problem. I co najważniejsze wskażemy objawy obu przypadłości i różnice w metody walki między cellulit a cellilitisu.
Źródło pomyłki między słowami cellulit a cellulitis
Źródło pomyłki między słowami cellulit a cellulitis nie jest łatwe do odnalezienia. Jak już zostało wspomniane jest to bardzo powszechny błąd, dlatego też warto zastanowić się nad jego pochodzeniem. Etymologia słowa “cellulit” przypuszczalnie pochodzi z języka francuskiego od słowa “cellulite”. Samo słowo “cellulit” użyte zostało po raz pierwszy dopiero w 1920 r. jako określenie powszechnie znanej “skórki pomarańczowej”.
Natomiast termin cellulitis wywodzi się z łaciny i wskazuje na chorobę skóry. Tak naprawdę oprócz podobnego brzmienia, oba terminy nie mają ze sobą wiele wspólnego. W dalszej części artykułu dowiemy się czym są cellulit a cellulitis.
VIALISE BODY WRAPPING
SERUM DO BODY WRAPPINGU ZE SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI POCHODZENIA NATURALNEGOZAMÓW
Cellulit a cellulitis – czym są?
Cellulit a cellulitis czym są? Spróbujmy przybliżyć te dwa pojęcia. Cellulit z medycznego punktu widzenia jest to zapalenie tkanki podskórnej oraz zmiany obrzękowo-zwłóknieniowo-stwardnieniowe. A w praktyce? W praktyce oznacza to gromadzenie się w warstwach podskórnych zbyt dużej ilości substancji. Prowadzi to do powstawania charakterystycznej skórki pomarańczowej. Można wyróżnić cellulit wodny tzw. twardy oraz tłuszczowy tzw. miękki. Cellulit jest problemem głównie natury estetycznej.
Cellulitis natomiast jest to termin strikte medyczny i oznacza chorobę skóry oraz tkanki łącznej podskórnej. Choroba wywołana jest przez infekcję bakteryjną, ukąszenie lub poparzenie. Jest to bardzo poważna choroba, którą należy jak najszybciej konsultować z lekarzem.
Wpisując na stronie vialisebodywrapping.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na serum antycellulitowe Vialise Body Wrapping. Kliknij i sprawdź!
Cellulit a cellulitis – objawy
Cellulit a cellulitis – objawy tych dwóch przypadłości są całkiem różne. Cellulit objawia się przede wszystkim wizualnie zauważalnymi zmianami w obrębie fałd skórnych. Występujące nierówności skóry, często towarzyszące temu rozstępy, obrzęd tkanek podskórnych, ból przy ucisku – to wszystko wskazuje na cellulit. Mogą pojawić się również dolegliwości związane z nadmiernym napięciem skóry i mrowieniem.
Gdy mamy do czynienia z cellulitisem objawy są jeszcze bardziej charakterystyczne. Bardzo silne zaczerwienienie skóry, ból i przede wszystkim pieczenie. Objawom mogą towarzyszyć także bóle głowy, nudności oraz gorączka.
Wiemy już jaka jest różnica między cellulitem a cellulitisem oraz jakie są ich objawy, czas dowiedzieć się jak z nimi postępować.
Cellulit a cellulitis – metody walki i leczenia
Metody walki i leczenia między cellulitem a cellulitisem różnią się. Cellulit jest dolegliwością, którą możemy próbować leczyć sami, bez konsultacji ze specjalistami. Możliwości walki z cellulitem jest wiele:
- odpowiednia dieta na cellulit, bogata w owoce i warzywa, a uboga w cukry i tłuszcze,
- sport i inne aktywności fizyczne,
- specjalne kremy na cellulit,
- odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne,
- masaże.
W walce z cellulitisem pomoże tylko lekarz specjalista. Stosuje się antybiotyki podawane doustnie oraz dożylne zastrzyki. Poza farmakologią, można również zastosować elewację kończyny dotkniętej chorobą.
Cellulit a cellulitis? Znajomość różnic pomiędzy cellulitem a cellulitisem jest bardzo istotna, dzięki temu wiemy kim jest nasz przeciwnik i jak z nim walczyć. Wiemy, czy wygramy z nim za pomocą metod domowych, czy niezbędna okaże się pomoc specjalisty.
Bibliografia
1. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995
2. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004
3. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017
4. Sylwia Orzechowska, Bartosz Trybulec, Efektywność masażu bańką chińską w leczeniu cellulitu u kobiet, 2015
Komentarze
elma1222 - 2019-10-30 18:40:22
na cellulit polecam dobrać sobie jakąś dietę i po prostu zacząć regularnie ćwiczyć. Dla lepszego efektu można zacząć używać krem na cellulit. A jak ktoś chce szybko załatwić sprawę to zawsze zostają specjalistyczne zabiegi laserowe usuwające cellulit :) - ale na to to trzeba mieć odłożone dosyć duże pieniądze.
IgAa7 - 2019-10-29 18:40:00
Ja nie rozumiem czemu właśnie ludzie mylą cellulit z cellulitisem. Przecież to bardzo łatwo odróżnić. Poza tym cellulitis wywołuje ból, a cellulit nie. Jeśli chodzi o sam cellulit to polecam kupić jakiś naturalny krem oraz zacząć stosować body wrapping. Będziecie naprawdę zaskoczone efektami. Ja już stosuję go od 2 miesięcy i cellulit na pośladkach znacznie się zmniejszył!
gocaa - 2019-10-28 10:16:46
Ludzie często mylą cellulit z cellulitisem, ale niestety cellulitis to choroba. Jest to zapalenie tkanki łącznej, które może prowadzić do bardzo poważnych powikłań..