fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czym jest cellulit wodny? Sprawdź, czy ten problem nie dotyczy Ciebie!

Strona główna » Blog » Czym jest cellulit wodny? Sprawdź, czy ten problem nie dotyczy Ciebie!

Cellulit wodny to wstydliwa przypadłość, na którą skarżą się kobiety w każdym wieku. Niestety nie każdy wie, czym tak naprawdę jest cellulit i jak sobie z nim poradzić. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania jego dotyczące, a następnie przyjrzeć się możliwościom leczenia.

Cellulit wodny – na czym polega jego powstawanie?

Cellulitem wodnym nazywamy obrzęk miejscowy, który charakteryzuje się nierównościami – po ściśnięciu skóry widoczne są grudki, zagłębienia i fałdki, skóra jest napuchnięta i wygląda nieestetycznie. Problem ten dotyczy większości ludzi i polega na zatrzymywaniu się wody w tkankach organizmu i wypychaniu wody, tłuszczu i limfy w kierunku powierzchni skóry.

Najczęściej cellulit wodny jest spowodowany zaburzonym mikrokrążeniem krwi i zwiększoną przepuszczalnością naczyń krwionośnych. Do takiego stanu doprowadza niezdrowy tryb życia, którego zmiana jest podstawą zwalczania cellulitu.

Justyna Masal-OchotnyCellulit wodny to najczęściej problem kobiet szczupłych. Głównym winowajcom jest nadmierne gromadzenie się wody i toksyn w tkankach podskórnych. Z tego powodu w zwalczaniu cellulitu wodnego pomocne są substancje moczopędne – żurawina, szparagi, pokrzywa i mniszek lekarski. To właśnie obrzęki z wody powodują, że skóra jest pofałdowana, nierówna, wygląda nieatrakcyjnie, a ujmowana w fałd, ściśnięta – boli – mówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Rodzaje cellulitu
wodny
  • osoby szczupłe
  • obrzęki spowodowane gromadzeniem wody i zaleganiem toksyn
tłuszczowy
  • osoby z nadwagą
  • przerośnięte komórki tłuszczowe otoczone toksynami
cyrkulacyjny
  • osoby otyłe z osłabionym krążeniem
  • kompilacja cellulitu wodnego i tłuszczowego
  • trudny do usunięcia
Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
POMOC W PRZYPADKU CELLULITUZAMÓW

Cellulit wodny a tłuszczowy – czy należy się obawiać?Jak pozbyć się cellulitu wodnego.

Cellulit wodny a tłuszczowy różnią się przede wszystkim stopniem zaawansowania zmian w strukturze komórek tłuszczowych. Cellulit wodny jest dużo mniej poważnym problemem, niż cellulit tłuszczowy – ten drugi rodzaj cellulitu dotyczy przede wszystkim osób otyłych i jest widoczny gołym okiem.

Ponadto wodny cellulit występuje głównie na udach, cellulit tłuszczowy zaś również na brzuchu, biodrach czy ramionach, jest więc rozleglejszy i trudniejszy do zwalczenia. Różne są także same przyczyny powstawania, ponieważ cellulit tłuszczowy, inaczej niż cellulit wodny, wiąże się z zaburzeniami w metabolizmie tłuszczów, które prowadzą do nierównomiernego odkładania się tkanki tłuszczowej w ciele.

Cellulit wodny – jak rozpoznać u siebie problem?

Rozpoznanie cellulitu wodnego nie jest trudnym zadaniem. Masz do czynienia z cellulitem wodnym, jeśli stwierdzisz, że:

  • nierówności występują na Twoich udach, pośladkach lub łydkach
  • skóra odkształca się pod wpływem ucisku
  • tkanka cellulitowa jest zbita i ściśle przylega do mięśni.

Jak pozbyć się cellulitu wodnego i cieszyć się jędrną, gładką skórą?

Pozbycie się cellulitu wodnego będzie wymagało systematycznej pracy. Najmniej inwazyjnym sposobem jest oczywiście zmiana trybu życia, gdyż problem ten wynika głównie z braku aktywności fizycznej, długotrwałego przyjmowania pozycji siedzących oraz diety bogatej w sól, tłuszcze i węglowodany proste. Dieta na cellulit wodny powinna składać się ze zbilansowanych posiłków przyjmowanych w jak najbardziej regularnych odstępach czasu, aby usprawnić metabolizm. Należy zrezygnować z silnie przetworzonych produktów zawierających duże ilości soli i zadbać o dobre nawodnienie.

Jeśli Twoja dieta nie należy do najzdrowszych, dobrą motywacją do jej zmiany może stać się cellulit wodny. Dieta w połączeniu z ćwiczeniami i specjalnymi zabiegami daje najbardziej wymierne rezultaty. Dodatkowo można stosować tabletki na cellulit wodny. Umiarkowany cellulit wodny tabletki zwalczają m.in. przez rozkładanie komórek tłuszczowych czy wzmacnianie naczyń krwionośnych.

Zwiększona aktywność fizyczna może polegać na praktykowaniu regularnych spacerów i przebieżek, które poprawią krążenie krwi. Dobrze jest także stosować ćwiczenia na cellulit wodny, których celem jest spalanie tkanki tłuszczowej w miejscach objętych cellulitem, wymagające długotrwałego wysiłku. Codzienna joga lub przysiady mogą łatwo wejść w nawyk i wspomagać walkę z cellulitem. Do tego można dołączyć regularne masaże, najlepiej z zastosowaniem kosmetyków miejscowo wspomagających krążenie krwi i wygładzanie skóry.

Na uwagę zasługuje także body wrapping, który polega na zaaplikowaniu preparatu antycellulitowego oraz owinięciu ciała folią, która pomaga składnikom aktywnym przeniknąć głęboko do skóry, dzięki czemu cellulit wodny jest skuteczniej zwalczany. Body wrapping poprawia krążenie krwi i limfy bez konieczności wkładania aktywnego wysiłku.

Stosując się do wszystkich zaleceń, możesz sprawić, że cellulit wodny opuści Cię raz na zawsze – a gdyby powrócił, warto powrócić do sprawdzonych i ulubionych metod jego zwalczania.

Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
ZWALCZ CELLULIT WODNY POPRZEZ DOMOWY ZABIEGZAMÓW

FAQ

1. Czy body wrapping jest zalecany na cellulit wodny?

Jak najbardziej ponieważ body wrapping likwiduje obrzęki i zastoje limfatyczne, a także detoksykuje skórę.

2. Jak długo należy robić zabieg body wrappingu, aby pozbyć się cellulitu wodnego?

Bez względu na rodzaj cellulitu, aby zabieg body wrappingu przyniósł pożądane efekty należy go wykonywać 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc do trzech miesięcy.

3. Jakie zioła są zalecane na cellulit wodny?

Na cellulit do przemywania skóry warto stosować napary z bluszczu zwyczajnego oraz czarnej rzepy. Detoksykująco do pica działają zaś napary z kopru włoskiego, pokrzywy zwyczajnej i mniszka lekarskiego.


Bibliografia

1. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004
2. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
3. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
4. Stanisz B, Regulska K, Paszun S, Grzeszak K. Cellulit – defekt kosmetyczny czy choroba XXI wieku? 2012
5. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011

1 głosów

Komentarze

Desti - 2022-07-06 14:02:09

W mojej ocenie w takim wypadku nie tyle co jest istotne jedzenie mniej, co jedzenie lepiej, lepsza etyka snu i picie odpowiedniej ilości płyną. Do tego kosmetyki z kofeiną i tyle

Nefernefer - 2022-07-05 19:55:25

A jak w takim razie pozbyć się cellulitu wodnego i cieszyć się jędrną, gładką skórą? Bo nie jest to wtedy związane z rzuceniem wagi

MissUgly - 2022-07-03 22:36:54

Ogólnie to tak, ale to też nie w ten sposób, że dopóki się skóry nie ściśnie to nie ma cellulitu. On jest tylko nie jest widoczny tak jak tłuszczowy

4cats - 2022-07-01 19:08:09

Czyli cellulit wodny jak najbardziej można rozpoznać u siebie nawet w domu, nigdzie do jakiś specjalistów nie trzeba się wybierać. Po prostu wtedy problem jakim jest cellulit występuje tylko jak się skórę ściśnie?

Tepsa - 2022-06-30 10:28:15

Cellulitem tłuszczowym się jakoś mega martwić nie trzeba chyba że ta skóra w miejscach gdzie jest cellulit zaczyna boleć wtedy to już jest III, IV stopień tego cellulitu

Haggat - 2022-06-29 23:19:38

Cellulit wodny jest widczone raczej jak się skórę ściska, a tłuszczowy zawsze gołym okiem

Fioleciasto - 2022-06-26 22:03:11

Cellulit wodny a tłuszczowy jaka tutaj jest różnica na skórze i czy należy się obawiać jak się ma tłuszczowy?

Tepsa - 2022-06-24 19:05:25

Tylko cellulit wodny nie polega tylko na tym że trzeba zacząć więcej wody pic i będzie już dobrze, jest to proces bardziej złozony, bo ta wodna gromadzi się przez różne rzeczy nawet takie jak zły sen

Syvviia - 2022-06-15 18:01:26

Mnie zawsze interesował temat jakim jest cellulit wodny do teraz za bardzo nie rozumiem na czym polega jego powstawanie i czy w ogóle ktoś może miec w pełni tylko taki cellulit wodny

Ksianka897 - 2019-09-16 12:54:07

Kurcze.. warto czytać takie artykuły, bo wiadomo wtedy jak zacząć dbać o siebie odpowiednio, a nie wydawać pieniądze na próżno. Ja uwielbiam naturalne kremy na cellulit, ale właśnie czytając taki artykuł o cellulicie wodnym mogę poznać dodatkowe sposoby na walkę z nim ^^

AleX - 2019-09-11 10:59:45

Chyba to już wszyscy wiedzą, ale powtórzę jeszcze raz, że na cellulit wodny najlepsza jest woda, dużo wody. Krem oczywiście też należy używać lub korzystać z jakiegoś body wrappingu, ale nie możemy zapominać o wodzie!

gimegime - 2019-09-07 21:20:19

Aby skutecznie walczyć z cellulitem wodnym wystarczy prowadzić zdrowy tryb życia, regularnie ćwiczyć oraz oczywiści używać jakiegoś kremu na cellulit.

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊