fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czym jest cellulit wodny? Sprawdź, czy ten problem nie dotyczy Ciebie!

Strona główna » Blog » Czym jest cellulit wodny? Sprawdź, czy ten problem nie dotyczy Ciebie!

Cellulit wodny to wstydliwa przypadłość, na którą skarżą się kobiety w każdym wieku. Niestety nie każdy wie, czym tak naprawdę jest cellulit i jak sobie z nim poradzić. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania jego dotyczące, a następnie przyjrzeć się możliwościom leczenia.

Cellulit wodny – na czym polega jego powstawanie?

Cellulitem wodnym nazywamy obrzęk miejscowy, który charakteryzuje się nierównościami – po ściśnięciu skóry widoczne są grudki, zagłębienia i fałdki, skóra jest napuchnięta i wygląda nieestetycznie. Problem ten dotyczy większości ludzi i polega na zatrzymywaniu się wody w tkankach organizmu i wypychaniu wody, tłuszczu i limfy w kierunku powierzchni skóry.

Najczęściej cellulit wodny jest spowodowany zaburzonym mikrokrążeniem krwi i zwiększoną przepuszczalnością naczyń krwionośnych. Do takiego stanu doprowadza niezdrowy tryb życia, którego zmiana jest podstawą zwalczania cellulitu.

Cellulit wodny a tłuszczowy – czy należy się obawiać?Jak pozbyć się cellulitu wodnego.

Cellulit wodny a tłuszczowy różnią się przede wszystkim stopniem zaawansowania zmian w strukturze komórek tłuszczowych. Cellulit wodny jest dużo mniej poważnym problemem, niż cellulit tłuszczowy – ten drugi rodzaj cellulitu dotyczy przede wszystkim osób otyłych i jest widoczny gołym okiem.

Ponadto wodny cellulit występuje głównie na udach, cellulit tłuszczowy zaś również na brzuchu, biodrach czy ramionach, jest więc rozleglejszy i trudniejszy do zwalczenia. Różne są także same przyczyny powstawania, ponieważ cellulit tłuszczowy, inaczej niż cellulit wodny, wiąże się z zaburzeniami w metabolizmie tłuszczów, które prowadzą do nierównomiernego odkładania się tkanki tłuszczowej w ciele.

Cellulit wodny – jak rozpoznać u siebie problem?

Rozpoznanie cellulitu wodnego nie jest trudnym zadaniem. Masz do czynienia z cellulitem wodnym, jeśli stwierdzisz, że:

  • nierówności występują na Twoich udach, pośladkach lub łydkach
  • skóra odkształca się pod wpływem ucisku
  • tkanka cellulitowa jest zbita i ściśle przylega do mięśni.

Jak pozbyć się cellulitu wodnego i cieszyć się jędrną, gładką skórą?

Pozbycie się cellulitu wodnego będzie wymagało systematycznej pracy. Najmniej inwazyjnym sposobem jest oczywiście zmiana trybu życia, gdyż problem ten wynika głównie z braku aktywności fizycznej, długotrwałego przyjmowania pozycji siedzących oraz diety bogatej w sól, tłuszcze i węglowodany proste. Dieta na cellulit wodny powinna składać się ze zbilansowanych posiłków przyjmowanych w jak najbardziej regularnych odstępach czasu, aby usprawnić metabolizm. Należy zrezygnować z silnie przetworzonych produktów zawierających duże ilości soli i zadbać o dobre nawodnienie.

Jeśli Twoja dieta nie należy do najzdrowszych, dobrą motywacją do jej zmiany może stać się cellulit wodny. Dieta w połączeniu z ćwiczeniami i specjalnymi zabiegami daje najbardziej wymierne rezultaty. Dodatkowo można stosować tabletki na cellulit wodny. Umiarkowany cellulit wodny tabletki zwalczają m.in. przez rozkładanie komórek tłuszczowych czy wzmacnianie naczyń krwionośnych.

Zwiększona aktywność fizyczna może polegać na praktykowaniu regularnych spacerów i przebieżek, które poprawią krążenie krwi. Dobrze jest także stosować ćwiczenia na cellulit wodny, których celem jest spalanie tkanki tłuszczowej w miejscach objętych cellulitem, wymagające długotrwałego wysiłku. Codzienna joga lub przysiady mogą łatwo wejść w nawyk i wspomagać walkę z cellulitem. Do tego można dołączyć regularne masaże, najlepiej z zastosowaniem kosmetyków miejscowo wspomagających krążenie krwi i wygładzanie skóry.

Na uwagę zasługuje także body wrapping, który polega na zaaplikowaniu preparatu antycellulitowego oraz owinięciu ciała folią, która pomaga składnikom aktywnym przeniknąć głęboko do skóry, dzięki czemu cellulit wodny jest skuteczniej zwalczany. Body wrapping poprawia krążenie krwi i limfy bez konieczności wkładania aktywnego wysiłku.

Stosując się do wszystkich zaleceń, możesz sprawić, że cellulit wodny opuści Cię raz na zawsze – a gdyby powrócił, warto powrócić do sprawdzonych i ulubionych metod jego zwalczania.


Bibliografia

1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
3. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
4. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012

1 głosów

Komentarze

Ksianka897 - 2019-09-16 12:54:07

Kurcze.. warto czytać takie artykuły, bo wiadomo wtedy jak zacząć dbać o siebie odpowiednio, a nie wydawać pieniądze na próżno. Ja uwielbiam naturalne kremy na cellulit, ale właśnie czytając taki artykuł o cellulicie wodnym mogę poznać dodatkowe sposoby na walkę z nim ^^

AleX - 2019-09-11 10:59:45

Chyba to już wszyscy wiedzą, ale powtórzę jeszcze raz, że na cellulit wodny najlepsza jest woda, dużo wody. Krem oczywiście też należy używać lub korzystać z jakiegoś body wrappingu, ale nie możemy zapominać o wodzie!

gimegime - 2019-09-07 21:20:19

Aby skutecznie walczyć z cellulitem wodnym wystarczy prowadzić zdrowy tryb życia, regularnie ćwiczyć oraz oczywiści używać jakiegoś kremu na cellulit.

Kup teraz
Vialise Body Wrapping

Zamów
149 zł
Cena standardowa:
259 zł

Najnowsze wpisy

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h