fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Fala akustyczna – cellulit i jego redukcja

Strona główna » Blog » Fala akustyczna – cellulit i jego redukcja

Jeśli chodzi o zabieg taki jak fala akustyczna, cellulit to jeden z defektów skórnych, który pomaga niwelować. ATW, czyli kuracja z użyciem fali akustycznej, uderzeniowej to nowoczesna metoda, która efektywnie redukuje tkankę tłuszczową, jak i cellulit. Jeśli chodzi o zabieg, fala akustyczna wywołuje kontrolowane rozbijanie komórek tłuszczowych, co wpływa na poprawę sprężystości i jędrności tkanki tłuszczowej.

Działanie antycellulitowe od wewnątrzDziałanie antycellulitowe zewnętrznie
dietapielęgnacja kosmetykami
nawodnieniemasaż
ziołapeeling
regularna aktywność fizyczna
Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
SERUM DO BODY WRAPPINGU Z EKSTRAKTEM Z RUSZCZYKA KOLCZASTEGO ZAMÓW

Natalia MundaKuracja falą akustyczną korzystnie wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Ponadto stymuluje mikrokrążenie, modelując także sylwetkę. Zabieg można przeprowadzić na różnych partiach ciała, w tym: udach, ramionach, pośladkach oraz brzuchuNatalia Munda.

Fala akustyczna – cellulit pokonany?

W przypadku działania fal akustycznych cellulit jest redukowany skutecznie. W jaki sposób? Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetolog aplikuje na skórę specjalny żel, który zwiększa efektywność urządzenia oraz poślizg. Następnie wykonuje ruch głowicą po skórze w miejscach, gdzie znajduje się cellulit. W trakcie zabiegu pacjent czuje na skórze uderzenia, które mają różne nasilenie. Mimo to zabieg nie należy do bolesnych.

Sprawdź jakie istnieją jeszcze ćwiczenia na cellulit

Fala akustyczna – cellulit i skuteczność zabiegu

Jeśli chodzi o falę akustyczną, cellulit jest w wyniku jej działania redukowany skutecznie. Fala uderzeniowa stymuluje rozbijanie tkanki tłuszczowej i cellulitu. Jak to działa? Dzieje się tak za sprawą podgrzewania głębokich warstw skóry właściwej, co pobudza produkcję kolagenu w skórze i poprawia tym samym jej jędrność i napięcie. Jednocześnie wytwarzane są akustyczne fale dźwiękowe, które wywołują rozbijanie komórek lipidowych. W chwili, gdy docierają do skóry, drgając, wywołują rozdzielenie błony komórek tłuszczowych.

Fala akustyczna na cellulit – efekty zabiegu

W przypadku fali akustycznej efekty są szybko zauważalne.

Do najpopularniejszych należą:

  • pobudzenie mikrokrążenia,
  • drenaż limfatyczny,
  • uszkodzenie adipocytów, czyli komórek tłuszczowych.
  • rozluźnienie tkanki tłuszczowej.

Fale akustyczne na cellulit - przeciwwskazania

Fale akustyczne na cellulit są skuteczną metodą, ale nie można jej wykonać u wszystkich pacjentów. Przed zabiegiem należy wykluczyć określone przeciwwskazania. Pierwszym z nich jest ciąża i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się u osób chorujących na raka, choroby metaboliczne (hipercholesterolemia), choroby skóry, zakrzepicę żylną czy z objawami pozakrzepowymi. Przeciwwskazaniem są również stany zapalne skóry w miejscu zabiegu.

Zabieg, fala akustyczna a zalecania medyczne

Jeśli chodzi o zabieg, fala akustyczna poprawia stan skóry po upływie około 6 zabiegów. Pierwsze efekty widoczne są jednak już po pierwszym zabiegu z serii, którym jest fala akustyczna, cellulit jest mniej widoczny, a skóra gładsza.

Wykorzystując właściwości, jakie ma fala akustyczna, cellulit można zmniejszać i wygładzać. Jednocześnie należy jednak zadbać o zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną i pielęgnację za pomocą naturalnych kremów na cellulit.

Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
SERUM NA CELLULIT ZAMÓW


Bibliografia:

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Di Salvo RM., Controlling the appearance of cellulite. 1995

1 głosów

Komentarze

Ksenia - 2022-06-15 14:04:27

Zabieg swoje trwa bo to jest aż 6 sesji, więc trzeba się zastanowić czy fala akustyczna będzie do zniesienia, bo to może być druga najważniejsza rzecz, a może i tak samo ważna jak zalecania medyczne

Ania - 2022-06-14 08:01:19

To czy fale akustyczne na cellulit boli czy nie to sprawa czyto subiektywna. Dla niektórych nie będzie to wyczuwalne, a dla drugich będzie to  czymś przez co pojawią się przeciwwskazania do spróbowania czegoś takiego

V99ika - 2022-06-13 21:28:20

No a co do efektów to czy fala akustyczna jest bolesna w kontekście działania na cellulit. Czy efekty zabiegu pojawiają się bez bólu?

8uUJk - 2022-06-13 11:13:20

Z tego co ja czytałam to ból się pojawia, ale jest to jak najbardziej ból do wytrzymania

Monila - 2022-06-13 09:18:26

Jak się jeszcze oprócz tego samemu podziała to wtedy dopiero będzie efekt wow

Aorka - 2022-06-11 22:38:00

No ale nie ma co mówić fala akustyczna to dobra sprawa jeśli ktoś sobie może pozwolić na takie działanie na cellulit. Nie ma co się łudzić, że bez naszego wkładu zejdzie 100% cellulitu, ale i skuteczność zabiegu przez to nie jest podważana

paula - 2022-06-11 22:17:22

Nigdzie się nie dokopiesz do wyników jakiś procentowych, bo takowe chyba nie istnieją, bo to po prostu mobilizuje skórę do poprawy wyglądu, a nie że w magiczny sposób usuwa cellulit

Agnieszka - 2022-06-11 19:05:59

Nie wiem czy całkowicie, bo takiej gwarancji chyba być nie może

Lidia - 2022-06-10 11:02:33

Czy jeśli pójdzie się na taki zabieg jak fala akustyczna to czy po wszystkich sesjach cellulit faktycznie będzie w 100% pokonany?

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊