fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Picie octu jabłkowego – jak działa na cellulit?

Strona główna » Blog » Picie octu jabłkowego – jak działa na cellulit?

Picie octu jabłkowego to ostatnio jedna z popularniejszych metod walki z niechcianym cellulitem. Faktycznie uważa się, że ocet na skórę ma bardzo pozytywne działanie. Z tego też powodu warto wiedzieć, jak dawkować ocet i kiedy po niego sięgać, aby zauważyć oczekiwane efekty.

Picie octu jabłkowego – jak go dawkować oraz stosować?Ocet na cellulit

Udowodniono, że picie octu jabłkowego faktycznie może mieć pozytywny wpływ na skórę, w tym głównie na kłopotliwy cellulit. Oczywiście warto wiedzieć, w jaki sposób go dawkować, aby nie przesadzić oraz, jakich efektów rzeczywiście można się spodziewać. Z całą pewnością wystarczającą dawką jest łyżka dziennie. Najlepiej przyjmować ją rano i na pusty żołądek. Trzeba robić to regularnie, każdego ranka.

Pojawia się również pytanie, jak długo należy praktykować picie octu jabłkowego. Aby zobaczyć pierwsze efekty, z całą pewnością warto robić to, co najmniej przez kilka tygodni. Tylko wtedy można mówić o pierwszych, prawdziwych rezultatach. osoby, które mają problemy z wypiciem samego octu, jak najbardziej mogą pić go rozcieńczonego z wodą. Woda z octem jabłkowym ma takie samo działanie i warto pić ją w proporcjach 2:1.

Jak powstaje cellulit?
Nadmiar estrogenów
  • Powoduje rozszczelnienie naczyń krwionośnych, płyny przeciekają przez żyły i uciskają tkanki
Ucisk tkanek powoduje obrzęki
  • Obrzęki utrudniają usunięcie toksyn z tkanek
Toksyny zalegają w tkankach
  • Otaczają lipidy, co spowalnia ich metabolizm, w efekcie tkanka tłuszczowa rozrasta się, a otoczona toksynami twardnieje i zbija się w grudki – cellulit
Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
KREM DO BODY WRAPPINGUZAMÓW

Jakie działanie na cellulit powinno mieć picie octu jabłkowego?

Picie octu jabłkowego, jak najbardziej może mieć pozytywny wpływ na skórę. Przede wszystkim ocet jabłkowy posiada doskonałą właściwość redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo posiada mocne właściwości oczyszczające, co przyczynia się w dużej mierze do likwidacji toksyn z organizmu.

Wśród jego właściwości, które przyczyniają się do zmniejszenia cellulitu, z całą pewnością należy wymienić:

  • pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej,
  • pomoc w poprawie przepływu krwi,
  • usuwa toksyny,
  • usprawnia procesy trawienne.

Jak stosować ocet jabłkowy na skórę?

Jeśli chodzi o ocet jabłkowy na skórę to zdecydowanie najpopularniejszą metodą, jest po prostu picie octu jabłkowego samodzielnie lub w połączeniu z wodą. Oczywiście picie octu jabłkowego to nie wszystko. Może on być również stosowany w postaci okładów na skórę. Ocet działa wtedy miejscowo i rozbija tkankę tłuszczową od zewnątrz.

Picie octu jabłkowego to nie wszystko!

Warto wiedzieć także o tym, że picie octu jabłkowego nie rozwiąże wszystkich problemów. Ważne są również odpowiednio dobrane kosmetyki, w tym dobry jakościowo krem jak np. Vialise Body Wrapping. Poza tym dobrym pomysłem będzie również domowy body wrapping, czyli owijanie wybranych części ciała folią spożywczą, co ma przyczynić się do spalania tkanki tłuszczowej. Najlepiej sprawdzą się kremy, które w swoim składzie zawierają imbir, cynamon, czy wyciąg z ostrych papryczek. Dzięki temu skóra stanie się ujędrniona i przede wszystkim gładka. Różnice będą widoczne gołym okiem już po kilku tygodniach stosowania.

karolina-formela-kosmetologRożne są rodzaje cellulitu: wodny, tłuszczowy i cyrkulacyjny. Różne przyczyny prowadzą do jego powstawania. Do tej pory nauka nie zna jednej metody działającej zawsze u wszystkich, dlatego najrozsądniejszym wyborem jest pielęgnacja holistyczna i wykorzystanie wszystkich sprawdzonych sposobów na walkę z tym defektem skórnym. Zdrowa dieta, ćwiczenia, nawilżenie od wewnątrz oraz pielęgnacja kremami na cellulit to absolutne minimum, które powinniśmy zapewnić skórze dotkniętej cellulitemmówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Picie octu jabłkowego to doskonały wybór w przypadku osób, które chciałyby pozbyć się cellulitu. Rzeczywiście ocet jabłkowy ma pozytywne działanie i pozwala szybko rozbić tkankę tłuszczową. Oczywiście to jednak nie wszystko i warto wspomóc się także innymi kosmetykami, które działają na skórę ujędrniająco i wygładzająco. Ich pomoc może okazać się nieoceniona, a efekty przejdą najśmielsze wyobrażenia.

Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNE POCHODZENIA NATURALNEGOZAMÓW

FAQ

1. Co jeszcze, oprócz pica octu jabłkowego, warto robić, aby zlikwidować cellulit.

Ponieważ cellulit ma złożone przyczyny, warto korzystać z wielu dostępnych metod, aby go zlikwidować. Stosować zdrową dietę, ćwiczyć, masować skórę i aplikować dobry krem na cellulit np. Vialise, a nawet robić specjalne zabiegi: peelingi i owijanie ciała folią ( z pomocą kremu Vialise Body Wrapping).

2. Jak długo należy pić ocet jabłkowy na cellulit?

Picie octu jabłkowego powinno trwać dwa tygodni. Po tym czasie należy zrobić przerwę, również dwutygodniową. Przed piciem octu jabłkowego warto omówić z lekarzem stan zdrowia, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do picia octu jabłkowego.

3. Czy każdy może pić ocet jabłkowy na cellulit?

Nie, octu jabłkowego nie powinny pić osoby z chorobami żołądka, jelit, trzustki i wątroby. Zawsze warto decyzję o piciu octu jabłkowego na cellulit skonsultować z lekarzem.


Bibliografia

1. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
2. Ignaciuk A., Diagnostyka kliniczna – cellulite. 2000
3. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
4. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
5. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011

8 głosów

Komentarze

redakcja - 2020-03-13 13:15:57

Już wystarczy jak mąż widzi, jak się owijam bodywrappingiem na cellulit :D picie octu jabłkowego to sobie chyba jednak daruje,

biolka - 2020-03-12 17:45:04

Moim zdaniem to picie octu jabłkowego na cellulit to już jest takie wymyślanie, ale jeśli chce się komuś w to wszystko bawić to jego sprawa. Ja osobiście wolę krem na cellulit lub ewentualnie jakiś zabieg.

wisienka123 - 2020-03-11 22:20:14

Czego to ludzie nie wymyślą - ocet jabłkowy na cellulit xDD a to ciekawe ;d

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊