fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cytryna na cellulit – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Cytryna na cellulit – co warto wiedzieć?

Cytryna na cellulit to metoda naprawdę godna polecenia każdej przedstawicielce płci pięknej, która walczy z uciążliwą pomarańczową skórką. Jej największą zaletą jest bezpieczeństwo. Nie zastąpi nam ona oczywiście dobrego kremu, ale idealnie nada się jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Zanim jednak zastosujemy cytrynę na cellulit, musimy poznać jej cenne właściwości. 

Cytryna na cellulit – najważniejsze informacje

Cytryna na cellulit charakteryzuje się naprawdę wszechstronnym działaniem.

W poniższej tabelce zawarto najważniejsze kwestie dotyczące tej naturalnej metody walki z pomarańczową skórką:

Czy cytryna na cellulit jest bezpieczna?Tak, jedną z największych zalet korzystania z cytryny jest duże bezpieczeństwo tej metody.
Co będzie nam potrzebne, jeśli chcemy wykorzystać domową metodę walki z pomarańczową skórką?Na pewno będziemy potrzebować świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Oprócz tego przyda nam się folia spożywcza.
Czy cytryna na cellulit może zastąpić nam stosowanie kremu?Nie. Cytryna nie powinna zastępować nam stosowania starannie dobranego kremu przeciwko pomarańczowej skórce.
Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
ZABIEG ANTYCELLULITOWY NA BAZIE SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH ZAMÓW

Natalia MundaCytryna na cellulit to skuteczna metoda walki z pomarańczową skórką. Najlepiej będzie, jeżeli będziemy stosować ją zewnętrznie. Oczywiście warto popijać także sok z cytryny jako uzupełnienie kuracji.Natalia Munda, kosmetolog.

Cytryna na cellulit

Cytryna na cellulit – jak jej używać?

Cytryna na cellulit powinna być stosowana przede wszystkim zewnętrznie. Wydaje się, że najlepiej będzie po prostu wetrzeć w skórę świeży sok z tego owocu. Należy wmasować go w miejsca dotknięte cellulitem.

Najczęściej są to:

  • uda
  • brzuch
  • pośladki

Po wtarciu soku w wyżej wymienione miejsca, należy je owinąć folią spożywczą. Po upływie mniej więcej kwadransa, w ciało wystarczy wetrzeć swój ulubiony, najlepiej naturalny balsam antycellulitowy. Warto pamiętać o tym, aby cytryna na cellulit stosowana była zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń skórę. Taki wrapping najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. Efektów można się spodziewać już po trzech, czterech tygodniach stosowania cytryny na cellulit.

Sprawdź jak prawidłowo wykonywać jogę na cellulit

Cytryna na cellulit – czym wesprzeć jej działanie?

Cytryna na cellulit niewątpliwie ma szansę zadziałać. Niemniej jednak, należy pamiętać o tym, że potrzebuje ona wsparcia. Równolegle należałoby więc wykorzystać także inne metody walki z uciążliwą pomarańczową skórką. Mowa tu przede wszystkim o odpowiednio zbilansowanej diecie. Powinna być bogata w świeże warzywa oraz owoce. Pomocna będzie także rezygnacja z rafinowanego cukru oraz rzecz jasna z tłuszczy trans. Warto postarać się także o systematyczne uprawianie aktywności fizycznej. Świetnie zadziałają chociażby ćwiczenia w wodzie. Nie wolno zapominać także o stosowaniu starannie dobranego balsamu na cellulit. Wydaje się, że najlepiej będzie postawić na balsam bazujący na naturalnych składnikach aktywnych. Wówczas istnieje naprawdę spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się w znaczącym stopniu zmniejszyć widoczność cellulitu.

Podsumowując, cytryna na cellulit to godny uwagi, domowy sposób walki z pomarańczową skórką. Nie wolno jednak zapominać o tym, aby oprócz cytryny zastosować także inne metody. Mowa tu między innymi o zdrowej diecie, naturalnym kremie, jak również o aktywności fizycznej.

Serum do body wrappingu - Vialise Body Wrapping

VIALISE BODY WRAPPING
KREM NA CELLULITZAMÓW


Bibliografia:

1. Gajewczyk M, Wilczyńska K., Zmiany cellulitowe. Część I – etiologia i profilaktyka, 2011
2. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013

1 głosów

Komentarze

Izabela - 2022-04-18 15:06:20

Ja zamiast bodywarppingu zdecydowanie bardziej wolę, dobrą, długą, ciepłą kąpiel :D

Dorota - 2022-04-17 09:26:59

No to nie jest taki najgorszy pomysł cytryna na cellulit jeszcze lepiej działa jak wiesz czym wesprzeć jej działanie. A bodywrapping jest dobrym krokiem w tym kierunku

Gabrysia094 - 2022-04-16 09:14:19

Ja sobie z tego soku to taki ala bodywrapping robię potem się smaruję kremem i gotowa pielęgnacja

Czarna94 - 2022-04-14 10:17:56

Od wewnątrz to wiadomo, a od zewnatrz po prostu wcierać trzeba ten sok z cytryny w ciało

Weronika - 2022-04-13 08:05:12

Można od zewnątrz i od wewnątrz oczywiście

Karolina - 2022-04-12 19:58:52

Cytryna na cellulit w jakiej formie najlepiej? jak jej używać?

Dagmara - 2022-04-12 08:54:39

Najgorzej to na głodówce pamiętac o dostarczaniu witamin :D

Eliza - 2022-04-11 22:55:18

To w ogóle jest bardzo cenne żeby o tym pamietac jak się jakąś dietę zaczyna

Gabii - 2022-04-11 18:04:48

Cytryna na cellulit wydaje się logicznym wyjściem, bo przecież to witamina c i takie najważniejsze informacje powinno się z tego wyciągnąć, że po prostu bardzo ważne jest dostarczanie witamin

Opinie od naszych klientek

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊